Zabieg na nadmierne pocenie stóp, dłoni czy pach to ostrzyknięcie toksyną botulinową, potocznie zwaną botoksem. Jej działanie opiera się na blokowaniu wydzielania acetylocholiny, która jest ważnym mediatorem w procesie pocenia. W skrócie oznacza to, że nerwy odpowiadające za stymulowanie pocenia zostają zablokowane. Zabieg można wykonać na praktycznie każdą okolicę ciała.

Wskazania do zabiegu:
Nadmierne pocenie skóry twarzy, głowy, stóp, dłoni i pach.

Zalecenia po zabiegu:
Przez najbliższe kilka tygodni po zabiegu zaleca się unikanie korzystania z sauny, solarium i siłowni. Ponadto należy unikać zabiegów z wykorzystaniem fal radiowych i laserów. Przez kilka dni po zabiegu należy traktować okolicę zabiegową delikatnie i unikać jej pocierania, masowania. W celu zwiększenia efektywności leczenia warto ograniczyć spożycie alkoholu, potraw zawierających ostre przyprawy oraz kawy.

Przeciwwskazania:
Zaburzenia przewodnictwa nerwowo – mięśniowego (miastenia, zespół Lamberta – Eatona, stwardnienie zanikowe boczne), infekcje skóry w miejscu planowanego podania toksyny botulinowej, nadwrażliwość na składniki preparatu, przyjmowanie leków: z grupy aminoglikozydów, ciąża i okres laktacji.