Metoda Endermologie? powstała w 1986 r. Jest to pierwszy na świecie i najlepiej znany ze skuteczności nieinwazyjny endomasaż tkanki łącznej i mięśniowej. Francuska firma LPG?  ? producent aparatów do Endermologie? i właściciel patentu wciąż rozwija nie tylko same aparaty, ale również technikę wykonywania zabiegów. Najnowsze osiągnięcia w wyniku badań naukowych zleconych przez firmę LPG? to technika Lipomassage? (zabiegi na ciało) oraz Endermolift? (zabiegi na twarz, szyję, dekolt i biust).

 

Przyczyny starzenia skóry
Skóra jest żywym organem. Utrzymanie urody skóry wymaga zachowania aktywności komórkowej, ponieważ podtrzymuje ona w sposób naturalny jej jędrność i elastyczność. W wieku 25 lat aktywność komórek zaczyna się zmniejszać, a skóra traci spoistość. W efekcie pojawiają się bzdury i zmarszczki, cera staje się matowa a skóra traci jędrność?

 

Stymuluj komórki młodości
Eksperci firmy LPG opracowali przełomowy zabieg przeciwstarzeniowy. Redukuje on zauważalne oznaki starzenia poprzez stymulację słabnącej aktywności komórkowej i ochronę skóry przed zewnętrznymi, agresywnymi czynnikami.

 

Powstawanie cellulitu
Cellulit powstaje przez nagromadzenie pod skórą komórek tłuszczowych (adipocytów), co na zewnątrz widoczne jest jako tzw. ?efekt skórki pomarańczy? (na biodrach, pośladkach i udach). Cellulit jest odporny na diety i aktywność fizyczną.

 

90% kobiet cierpi na cellulit, ale na jaki typ?

  • Cellulit tłuszczowy wywołuje nadmiar tłuszczu. Jest gęsty i zwarty
  • Cellulit wodny często wiąże się z problemami układu krążenia. Adipocyty (komórki tłuszczowe) zwiększają swoją objętość, uciskają naczynia krwionośne wywołując zatrzymanie wody i toksyn. Znany jest również pod nazwą cellulit ?miękki?

 

Metoda
Endermologie? jest jedną z najlepiej zbadanych metod a efekty udowodnione są klinicznie. Wyniki badań potwierdzają doskonałe oddziaływanie Endermologie? głównie w trzech obszarach:

  • oddziaływanie na tkankę (stymulacja fibroblastów, uaktywnienie lipolizy, zapobieganie i redukcję zwłóknień, likwidowanie cellulitu, modelowanie sylwetki, mobilizacja mięśni, poprawa trofiki),
  • oddziaływanie na krążenie (usprawnienie przepływu krwi i limfy, zmniejszenie retencji wody),
  • efekt neurowegetatywny (stymulacja receptorów nerwowych).

Aktualnie dostępnych jest ponad 85 badań naukowych na stronie www.cosire-lpg.com

 

Trochę historii
Od czasu pierwszego aparatu wprowadzonego na rynek w 1986 r. wiele się zmieniło. Po kilku latach pierwszych doświadczeń, w 1998 r. wprowadzono aparat Cellu M6? IP. Aparat posiadał głowicę z napędzanymi rolkami i podciśnieniem a wykonywał zabiegi tylko na ciało. W 2002 r. wprowadzono aparat Cellu M6? Keymodule, gdzie głowica pozwalała już na współpracę z trzema modułami wyposażonymi w różnej szerokości niezależnie napędzane rolki, kręcące się w różnych kierunkach i z różną prędkością. Takie rozwiązanie pozwoliło na opracowanie zupełnie nowej, bardziej precyzyjnej techniki wykonywania zabiegu. Zwiększyła się skuteczność zabiegu i komfort klienta. Kolejny aparat Cellu M6? Keymodule 2 w 2007 r. zaoferował dodatkowo m. in. zabiegi na twarz i nowe protokoły zabiegowe na ciało Lipomassage?.

 

Endermologie? obecnie
Najnowsze aparaty: Cellu M6? Integral i Cellu M6? Endermolab (aparat zintegrowany z łóżkiem zabiegowym), które miały swoją premierę w 2010 r. oferują o pełen zakres możliwości zabiegowych. Wyposażone są w nowy typ głowic do zabiegów na ciało z trzema wymiennymi modułami o szerokości rolek: 50, 70 i 80 mm, specjalną głowicę terapeutyczną oraz głowice do zabiegów na twarz. Najszerszy moduł 80 mm pogłębia efekt zabiegu i skraca jego czas. Aparaty posiadają ekran dotykowy, który oprócz parametrów zabiegu wyświetla również program ?wirtualnego trenera? ? pomocnego w przeprowadzaniu zabiegu. Endermologie? dziś to już nie tylko najskuteczniejsza metoda zabiegów estetycznych, ale również sposób na zdrowy tryb życia: motywuje do zdrowego odżywiania i aktywności fizycznej.

 

Patent
Metoda Endermologie? od początku powstania jest opatentowana. Kluczowe rozwiązanie w efektywności zabiegów, czyli niezależnie napędzane rolki, są chronione prawnie a zabiegi Endermologie? mogą być wykonywane wyłącznie przez aparaty francuskiej firmy LPG?. Żaden inny aparat poza aparatami LPG? nie oferuje Endermologie?.

 

Sprzęt
Cellu M6? Integral
Ekskluzywny, mobilny aparat o stabilnej konstrukcji. Posiada kółka pozwalające na łatwe manewrowanie. Zdecydowanie wyróżnia go funkcjonalność, nowoczesny design i innowacje ułatwiające pracę terapeuty i zapewniające komfort klienta.

Dwa najnowsze wcielenia najpopularniejszego z rodziny aparatów LPG? ? Cellu M6? Integral i Endermolab to wszechstronne aparaty do zabiegów na ciało i na twarz. Zapewniają wszystkie możliwości wykorzystania techniki LPG? w zabiegach estetycznych, terapeutycznych i sportowych. Oprócz standardowych szerokości modułów 50 i 70 mm głowica do ciała obsługuje nowy moduł 80 mm, który pogłębia efekt zabiegu i skraca jego czas. Ekran dotykowy oprócz parametrów zabiegu wyświetla również program ?wirtualnego trenera? ? pomocnego w przeprowadzaniu zabiegu.

 

Opatentowana technologia LPG?
patent LPG?: moduły wyposażone w dwie niezależnie napędzane rolki, w których zastosowano mikroelektronikę pozwalającą na niezależne sterowanie kierunkiem i prędkością obrotu.

 

Zintegrowany trener LPG?
Dzięki zaprogramowanym protokołom wirtualny trener prowadzi terapeutę krok po kroku w trakcie zabiegu. Pozwala to na zachowanie większej precyzji i osiągnięce celu zabiegu.

 

Nowe głowice zabiegowe

  • Nowa głowica estetyczna Ergodrive do ciała z modułami 50, 70 i 80 mm zwiększa precyzję i zapewnia wyjątkową efektywność zabiegu. Wyposażona w ekran sterowania znacznie ułatwia zdalne sterowanie aparatem. Rolki posiadają 4 tryby rotacji, co pozwala na uzyskanie zindywidualizowanych efektów.
  • Nowa głowica terapeutyczna TR50 oddziałuje na zwłóknienia, obrzęki, stany zapalne przed i po liposukcji itp. Wyposażona w ekran sterowania znacznie ułatwia zdalne sterowanie aparatem. Posiada 3 ustawienia umożliwiające wysoce precyzyjne chwytanie tkanki skórnej (głęboko lub powierzchniowo).
  • 3 nowe głowice zabiegowe Lift zapewniają dynamiczną stymulację komórkową w delikatnych obszarach twarzy, szyi, dekoltu i biustu.3 stopnie intensywności pracy, dla wysokiej precyzji pocesu przywracania skórze gęstości (oczyszczanie, uzupełnianie, ujędrnianie).
  • Zestaw pomocniczych głowic i mikrogłowic umożliwia wykonanie zabiegów w miejscach trudnodostępnych, delikatnych i na małych powierzchniach.