Działanie botoksu, czyli toksyny botulinowej opiera się na blokowaniu wydzielania acetylocholiny, która jest odpowiedzialna za przekaźnictwo impulsów między nerwami a mięśniami. Podanie odpowiedniej dawki skutkuje ograniczeniem aktywności danego mięśnia.

Wskazania do zabiegu:
Profilaktyka anti-aging – Botoks zapobiega procesowi miostarzenia, czyli starzenia związanego z pracą mięśni mimicznych. Toksyna botulinowa ogranicza działanie mięśni mimicznych i tym samym powoduje, że skóra, która jest silnie związana z mięśniami, przestaje się kurczyć. Dzięki temu nie dochodzi do powstawania zmarszczek mimicznych przy uśmiechaniu się, marszczeniu się czy mrużeniu oczu.
Redukcja już istniejących zmarszczek mimicznych – Botoks powoduje rozluźnienie mięśni, dzięki czemu linie skóry stają się wygładzone. W ten sposób można wygładzić kurze łapki, lwią zmarszczkę, zmarszczki wokół ust, zmarszczki poprzeczne na czole. Botoks pozwala na podniesienie brwi, opadających kącików ust, poprawia owal twarzy oraz redukuje zmarszczki na szyi.

Efekty po zabiegu:
Przez 24 godziny po zabiegu nie należy pocierać miejsc wkłuć, nie należy nakładać makijażu, nie należy podróżować samolotem. Należy unikać siłowni, sauny czy basenu oraz powstrzymać się od pochylania i wysiłku fizycznego.

Przeciwwskazania:
nadwrażliwość na toksynę botulinową typu A, miastenia, zespół Eatona-Lamberta, czynne infekcje, ciąża i okres karmienia piersią, wiek poniżej 18 lat.